گروه behemoth در سال 1991 توسط nargal در لهستان تاسيس شد که نفر اول گروه بود . بعد از مدت کمي baal براي زدن درام و frost ( که با frost درامر satyricon فرق دارد ) به عنوان گيتاريست به گروه اضافه شدند . قبل از آمدن frost گروه يک دمو به نام endless damnation را ضبط کرد که با استقبال زيادي روبرو نشد . 

 

بعد از آمدن frost گروه دو دموي ديگر به نامهاي the return of northen month و from the pagan westland را ضبط کردند که باعث آشنا شدن مردم با اين گروه شد .

 

در سال 1994 گروه تصميم به ضبط اولين آلبوم خود گرفتند . اين آلبوم به صورت EP ضبط شد و at the forest dream eternally نام گرفت و به صورت زيرزميني توسط شرکت pagan تکثير شد . 

 

آلبوم بعدي گروه sventevith نام داشت که گروه با پخش اين آلبوم بسيار مشهور شد و براي پخش هم با شرکت معروف آلماني solistitiume قرار داد بست تا آلبوم بعدي خود را که gorm نام داشت را به وسيله اين شرکت پخش کند .

 

Gorm يکي از معروفترين آثار behemoth تا الان است که در آن از بک وکال زن ، گيتار آکوستيک و synth هم استفاده شده . بعد از پخش اين آلبوم هم گروه براي اولين بار به تور اروپا رفت که براي آشنا شدن مردم با اين گروه بسيار تاثير داشت . 

 

زماني که گروه آماده ضبط سومين آلبوم خود مي شد inferno براي نواختن درام به گروه پيوست و همين تاثير بسياري بر روند پيشرفت گروه داشت . بعد از تور اين آلبوم گروه با شرکت ايتاليايي avantgrade music قرارداد بست و دو آلبوم هم در اين شرکت ضبط کرد که هردو اثري به ياد ماندني و معروف هستند . 

 

اولين آلبوم حاصل از اين همکاري که بسيار موفق بود satanica نام داشت و در سال 1999 در اروپا و سال 2000 در آمريکا پخش شد و حتي گروه براي اين آلبوم جايزه gold award را برد . يکي ديگر از عوامل موفقيت اين آلبوم ساپورت آن توسط دو گروه قدرتمند و معروف deicide و satyricon بود . 

 

اين آلبوم تا کنون موفق ترين اثر گروه است و داراي گيتاري خشن به همراه درامي که کاملا با گيتار هماهنگ است .

 

آلبوم بعدي که توسط اين شرکت ضبط شد که اين آلبوم thelema6 نام دارد به طرز زيبايي خشن و وحشيانه است . اين دو آلبوم باعث هرچه بيشتر مشهور شدن behemoth شد چون هم از لحاظ شعر و هم موزيک از سطح بالايي برخوردار بود و اشعار اين آلبوم را هم nargal به همراه يک شاعر معروف لهستاني به نام kryzystov azar سروده بودند . 

 

اين آلبوم بسيار مورد توجه روزنامه ها و رسانه ها شد و مدتي بعد در روسيه توسط شرکت irond و در برزيل توسط شرکت moiro پخش شد . گروه همچنين با ساپورت گروه morbid angel در فستيوال xmass شرکت کرد . 

 

آخرين آلبوم گروه هم در سال 2003 ضبط و پخش شد که اين آلبوم هم zos kia cultus نام داشت .

 

 

 

 

 

اعضاي گروه behemoth از ابتدا تا الان

 

01 nargal : خواننده و گيتاريست گروه که از ابتدا تشکبل تا الان در گروه است و سابقه عضويت در گروههاي Damnation – Decembers fire – hefeystos را دارد .

 

02 inferno : از سال 1997 تا 2000 درامر گروه بوده و سابقه عضويت در گروههاي Azarath – damnation – delirium – witchmaster را دارد .

 

03 L.kaos به صورت مهمان براي گروه گيتار مي زند و سابقه عضويت در گروه خاصي را ندارد .

 

04 mefisto : از سال 1997 تا 1999 بيسيست گروه بوده و سابقه عضويت در گروه خاصي را ندارد .

 

05 baal ravenlock : از سال 1992 تا 1996 بيسيست گروه بوده  و سابقه عضويت در  گروههاي  Damnation - hell born را دارد .

 

06 frost : در سال 1993 گيتار يست گروه بوده و سابقه همکاري با گروههاي Hefeystos – son of serpent را دارد .

 

07 les : در سال 1996 بيسيست گروه بوده و سابقه همکاري با گروههاي Damnation – hell born را دارد .

 

08 marcin nowack : از سال 1999 تا 2003 بيسيست گروه بوده و سابقه همکاري با گروههاي Devilyn – dies irae – vader را دارد .

 

09 orion : در سال 2003 بيسيست گروه بوده و يسابقه همکاري با گروه خاصي را ندارد .

 

10 havoc : از سال 1999 تا 2003 گيتاريست گروه بوده و سابقه همکاري با گروه خاصي را ندارد .

 

11 istvan lendvay : در تور 2003 بيسيست گروه بوده و سابقه عضويت در گروه ديگري را ندارد .