چيست يک طغيان گر، آيا کسي است که مقاومت مي کند؟ و چيست شورش ، آيا مبارزه در برابر قدرت ميباشد؟

خواننده Angela Gossow 

گيتار Michael Amott 

گيتار Christopher Amott 

درامز Daniel Erlandsson 

باس Sharlee D'Angelo 

 

Arch Enemy يک گروه Melodic death metal است. گروهي که معناي نامش اتمام پيشرو ، مخالف حقيقت و دشمن بزرگ ميباشد ، Arch Enemy نماي فلسفه شورش و طغيان گروهي است که براي مبارزه در راه خود، از قدرت موسيقي بهره گرفته اند. مسير گروه توسط Michael Amott گيتاريست قبلي گروه Carcass ، شکل گرفت که تا آن زمان هيچ سبک خاصي را هنوز دنبال نکرده بود. در سال 199? ، گروه را با ملودي و ليد گيتاريست خود به همراه برادرش Christopher Amott و درامر Daniel Erlandsson  و خواننده Johan Liiva ، شکل گرفت. در ابتدا يک کار Demo بيرون دادند ، که توسط شرکت Fredrik Nordstromِ توليد شده و به بازار روانه شد. بعد از آن ، کار اول گروه Black Earth ، به سبک سوئديش دث متال بود. و بعد از آن Michael Amott و Fredrik Nordstrom با هم در سال 199? آلبوم Stigmata را توليد کردند ، که با اين آلبوم گروه از نظر فن و تکنيک اجرا ، وارد مرحله جديدي شد. با ورود بسيست گروه Sharlee D'Angelo شرکت Amott/Nordstromِ در سال 199? آلبوم Burning Bridges را عرضه کرد ، که Arch Enemy در اين زمان به عنوان يک گروه مهم که داراي يک موسيقي پيچيده و انکار ناپذير بود ، شناخته شد . و بعد از اين آلبوم ، Arch Enemy در آمريکاي شمالي در يک تور با Nevermore ، در اروپا با In Flames و Children Of Bodom و Dark Tranquillity ، و سه تور در ژاپن ، را همراهي کرد ، و نيز اجرا در  Dynamo Festival ، و نيز اجرا در Santiago و به همراه Hammerfall و نيز همکاري با Cradle Of Filth در لندن ، Michael Amott توانست با Arch Enemy به عنوان يک گروه پوششي ، گروه هاي زيادي را همراهي کند ، که امتياز بسيار خوبي براي گروه به شمار ميرفت.

با يک اتفاق کاملاً غير منتظره ، Angela Gossow – يک خواننده کاملا گمنام در آلمان – جايگزين خواننده گروه Johan Liiva در سال ???? شد و گروه را با اجراي آلبوم Wages Of Sin همراهي کرد ( توليد Fredrik Nordstrom و ميکس Andy Sneap ) ، که اولين آلبوم با چنين سبکي بود که با صداي خشن و درنده خوي يک زن همراه بود. بعد از کمي Angela Gossow به عنوان يک خواننده معروف و شناخته شده در لوس آنجلس در سال ???? در آمد. آلبوم در معرض تعريف و ستايش مداوم روزنامه ها قرار گرفته بود و وجود عکس روي جلد آلبوم Wages Of Sin در مجله هاي ملي در سراسر جهان ، باعث شد که Arch Enemy يکي از مدعيان در ليست "بهترين هاي ..." در آخر سال باشد ، و اين عنوان زماني بود که گروه همانند يکي از گروه هاي زير زميني متال در حال اجراي يک کار جديد بود. متال ديوانه واري که ورود آن "بيرحم ، منتخب و به طور کل چاشني يک موسيقي پر هيجان و تکاپو که مورد قبول دوستداران اين سبک قرار گرفت." کلماتي قوي و مشت هايي خونين بر ثبات آلبوم پافشاري ميکرد "که مستلزم برخورداري از هر دو بود ، و صداي خشن Angela بود که به سان جوش و خروش دريا همانند فرو بردن سوزني در گوش شما نمايان مي شد و چشمان شما باور نداشت که اين صدا از کجا مي آيد." که Angela Gossow به عنوان "نعمت نويد بخش سال" در ميان گروه هاي متال معرفي شد. و آمريکاي شمالي در مطبوعات خود به سرعت Arch Enemy را به عنوان پنج گروه اول با نشان "صدايي که حرفي براي گفتن دارد" در سال ???? معرفي کرد. و اين ادعا زماني ثابت شد که گروه در حال اجرا در جشنواره بزرگ ژاپن ، جشنواره متال در  Milwaukee، جشنواره متال و هاردکور در نيو انگلاند ، و همکاري با تور گروه Nile در آمريکاي شمالي و نيز تور خود گروه ، در آمريکاي شمالي و شش روز اجراي مداوم کنسرت در ژاپن بود.

توفيق گروه زماني حاصل شد تهيه کننده انگليسي به نام Andy Sneap ، توليد آلبوم Anthems Of Rebellion را قبول نمود. Arch Enemy عمق احساسات و ذوق خود را آشکارا در اين آلبوم به کار گرفت ، به همراه استعداد خدادادي Gossow در صدايش ، که به درستي زيبايي صداي Chuck Schuldiner از گروه Death و Jeff Walker از گروه Carcass را يکجا در جنجره خود جا داده است و از نظر تجاري ، اجراي گيتار برادران Amott و اجراي بي عيب و نقص D’Angelo و Erlandsson در بخش ريتم موسيقي ، توانست فروش خوبي را براي گروه به ارمغان بياورد. تراک هاي Tear Down The Walls و Silent Wars که از نظر تلفظ به صورت شمرده خوانده شده و نيز تراک We Will Rise که همانند يک نداي هشياري ميباشد ، "يک اعلام جنگ با هر چيزي که با ما در جنگ است توسط يک نظام." و تراک Leader Of The Rats يادآور مکتب cynicism ميباشد که نشان ميدهد چقدر اين مکتب احتياج به اين داشت که هميشه زندگي را از ظاهر آن مورد بررسي قرار دهد. و در پايان تراک Despicable Heroes انتقادي کوبنده از hypocrisy ميباشد که آنها پيروي از رهبري ميکنند که به پيروان خود خيانت کرده بود.

به هر حال Arch Enemy شجاعانه مسيري را دنبال کردند که در جهت ترقي سبک melodic death metal بود و در اين راه انتقادات زيادي بر آنها گرفته شد. آنچه شما در آلبوم Anthems Of Rebellion مي شنويد و احساس ميکنيد توانايي براي مبارزه تا سر حد مرگ ميباشد ، همانند يک رهبر مبارز ، يک پيمان ناب از صداقت و وفاداري که يک بين دسته نوازنده و شنونده ميباشد که با خون منعقد شده است و کسي نمي تواند اين پيمان را از بين ببرد تا وقتي که نفس ظغيان گر داخل ما به همراه روح آرام شورشيان در کنار هم ميباشد.

 

  آلبوم :

-  Black Earth 

-  Stigmata  

-  Burning Bridges  

-  Wages Of Sin 

-  Anthems Of Rebellion