گروهی که بیشک اسمش برازندشه! واقعا یک بهشت گمشده است. يک گروه Doom و Gothic متال که در سال 1988 و در انگلیس تشکیل شد ، Nick Holmes به عنوان خواننده گروه ، Gregor Mackintosh گیتارست ، Aaron Aedy ریتم گیتارشون ، Stephen Edmonson بیسیست و Matt Archer درامرشون بود. مثل همه گروههای خوب دیگه کارشون با Demo شروع شد. Drown in Darkness و Frozen Illusion دموهای گروه قبل از آلبوم رسمیشون هستش.

 

 در سال 1990 اولین کار رسمیشون رو با نام Paradise Lost عرضه کردند.اولین کارشون که قوی به حساب نمیشه آورد. کاری که شمه هایی از Death رو توش میشه دید. به عقیده کارشناسان اونا بیشتر سعی بر نشون دادن یک قلمرو برای کارهای بعدی خودشون داشتند.

 

 سال 1991 و آلبوم Gothic که با اون Paradise Lost سر زبونها افتاد. کاری ارکسترال که برای طرفدتران تازه گروه بزرگترین کار به حساب میومد. همینطور برای خود گروه که سعیشون رو برای معرفی سبک خاص خودشون در Doom و Gothic بودن خودشون گذاشته بودند.کارهای مثل Dead Emotion یا Shattered که بسیار قوی کار شده بود. استفاده از Keyboard و صدای خواننده زن هم به زیباتر شدن کار کمک کرده بود.

 

بعد از یک کنسرت که بازهم کمک کرد برای شناخته تر شدن گروه در سال 1992 آلبوم Shades Of God رو عرضه کرد. به عقیده ای نقطه عطف Doom بودن گروه. همینطور نوازندگی گیتار گروه به عقیده کارشناسان تغییر کرد. به همراه اون خواننده گروه نیز تغییر روشی نسبت به چیزی که تا حال ارایه کرده بودند داد. در Mortals Watch the Day این رو میشه به خوبی دید!

 

Icon. آلبومی که خیلی ها عقیده دارند بهترین کار گروهه! بزرگترین نقطه عطف کار رو صدای کاملا تغییر یافته خواننده میدونن. عقیده داشتند چیزی شبیه به James Hetfild بودن رو پیش رو گرفته بود! گیتار زدن منحصر به فرد Gregor Mackintosh . در ابتدا هواداران قدیمی گروه به اونها تهمت کار برای پول رو زدند! چیزی که بعدها متوجه شدن اصلا درست نیست. کاری بیشک قوی با: Colossal Rains کاری خشن و عظیم! Deus Misereatur و استفاده بسیار زیبا از Keyboard . و صدای فرشته مانند خواننده زن در Christendom . یه نوازنگی گیتار در این آلبوم لقب سلطانی دادند. و نمونه بارز نبوغ نوازنده گیتار دونستند! Embers Fire رو هم که اولین کار آلبوم بود بیرقیب در استفاده از یک جو اتمسفریک میدونن.

 

 بعد از یک موفقیت بزرگ با نام ICON بعد از 2 سال موفقیت بزرگ دیگری با نام Draconian Times . بعد قوی کار رو در استفاده ماهرانه از یک جو Instrumental میدونن. این رو به واقع میشه در کار و خصوصا در Track اول اون با نام Enchantment حس کرد. استفاده از Keyboard و همخوانی در کار. کاری که عقیده دارند کسانی که موسیقی خوب رو میشناسند بیشک لذت بخشه! Hallowed Land و The Last Time کارهای قوی این اثر به حساب میان.

 

One Second که شاید درک کاورش ساعتها کار داشته باشه! کاری مبهوت کننده که عقیده دارند نقطه اوج کارهای گروهه. بازهم در هم آمیختگی و پختگی گیتار و خواننده کاری قوی رو ارایه داده. تاجایی که گیتار درام و Keyboard رو تحت تاثیر قرار داده! عده به نوازندگی گیتار بعد ار این آلبوم لقب هیبنوتیزم کننده دادند. نوازندگی قوی با ملودیهایی که تو ذهن باقی میمونه. کاور اون طرح صورت یک پیرزن  با کلی چینو چروک! با چشمهای بسته که اوجه غم درش موج میزنه. مطمئنا این البوم مورد علاقه خیلیا قرار میگیره.

کارهای گروه با Host و Believe in nothing ادامه پیدا کرد.

 

 

Paradise Lost رو شاید بهترین در سبکش نشه دونست. اما همه کارشناسان بر این عقیده هستند که گروهیه که از ذهنها خارج نمیشه. نوازندگی واقعا قوی لید گیتارست گروه ، سبک و صدای خاص خواننده و استفاده از یک جو قوی Instrumental رو جزو نقاط قوت گروه میدونن. کاور البومهای One Second و Believe in Nothing به جرات خیره کننده است. با اینکه کمتر ازش حرفی زده میشه اما در سبک خودش جزو بهترین هاست. گروهی که چیزی از Doom و Gothic برای خودش ایجاد کرد و با همون به بهترینها تبدیل شد. با اینها حال کنید:

 

Say Just Words

Embers Fire

Hallowed Land 

ENCHANTMENT

Last Time