گروه Fear Factory ، یه گروه خوب متال که در سال 1990 فرم گرفت. 

آنها رو Industrial ، Heavy و Alternative متال دیدیم. گروه در آمریکا شکل گرفت با حضور Burton C. Bell به عنوان خواننده ، Raymond Herrera نوازنده پرکاشن گروه و Dino Cazares نوازنده گیتار گروه! 

 

Fear Factory به زیبایی هر چه تماتر توانست خشونت Death را با ریتمیک یودن Industrial پیوند بزنه! Fear Factory رو به دلیل این کار ، گروهه بزرگی میدونن. حاصل این کار یه موسیقی زیبا شده که شمه ای از Death و Industrial رو یک جا داره. 

اولین اثر گروه در سال 1992 به بازار عرضه شد. تحت عنوان Soul of a New Machine . صدای خواننده رو در این اثر شیطان وار به حساب میارن. حمله های سریع گیتاریست رو هم در این آلبوم درخور توجه میدونن. آلبوم در مجموع کاری در خور توجه و خوب از گروه به حساب میاد. با توجه به اینکه اولین کار رسمیه یه گروه تازه کاره اثر مهمی به حساب میاد Fear Factory خوب تونست کاری رو که میشه نو آوری آنها به حساب آورد رو نمایانگر کنه. پس بعد از این آلبوم مورد توجه قرار گرفت. 

 

گروه همیشه با Remixer هایی همکاری داشته . کسانی مثل Rhys Fulber ، Bill Leeb و... خصوصا کسانی که شاید سبک اصل کارشون بر پایه Techno بوده. همین امر باعث شده موسیقی Fear Factory موسیقی زیبایی باشه. نه خشونت تنها که بیشتر منحصر به متاله و نه ریتمیک و سبک تر بودن Industrial . آهنگهاشون بر اساس ریتم خواصی ادامه پیدا میکنه . صدای خواننده هم تداعی کننده سبک Death هستش.

 

دومین آلبوم تحت نام Demanufacture در سال 1995 ، Release شد. عده ای این کار گروه رو یک پله مترقی تر از متال میدونن. چیزی که هیچ وقت به ذهن کسی هم خطور نمیکرد: که روزی موسیقی متال با نوعی موسیقی اصطلاحا techno/dance کنار هم بکار برده بشه. اما این کاری بود که گروه Fear Factory کرد. این کار همچنان مخالفان خودشو داره. عده به هیچ وجه ورود سبکهای دیگه مثل Rap یا Techno رو به سبک متال مجاز نمیدونن. اما اگر با این امر مشکلی نداشته باشیم این آلبوم رو کاره قابل قبول و زیبایی در زمینه متال میدونن.

 

این آلبوم 2 سال بعد تحت عنوان یک پروژه Remix و با نام Remanufacture ادامه پیدا کرد. برای این پروژه FearFactory ، Remixer های زیادی رو به همکاری گرفت. حتی کسانی که زمینه کاریه خودشون Techno  بود. 

بهترین و زیباترین کار گروه ار دیدگاه هواداران و متخصصان آلبوم Obsolete از گروه نام برده میشه. این آلبوم در سال 98 عرضه شد. البومی که اون رو یک کاره فراتر از کاره خشک متال میدونن. یکی از Track های این اثر را بانام Resurrection را بی شک بهترین کاره FearFactory تا به حال میدونن. کاری زیبا و تکنیکی کار شده. پر فروش ترین کار Fear Factory که تا حدی پیش رفت که اونو جزو 100 البوم برتر نیز به حساب آوردن. گروه با ارایه Sound Track برای کارهای سینمایی هر چه بیشتر و بیشتر شناخته شد. 

 

Fear Factory با ارایه یه کاره جدید که میشه اونو تحت عنوان تلفیق سبک خوانده در Death Metal و استفاده از سازبندی Industrial دانست توانست خودشو معرفی کنه. با ایجاد یک چنین موسیقی از قالب خشک متال سنتی بیرون کشیده شد و به یک موسیقی دلنشین تبدیل شد. کاری که هیچوقت برای طرفداران متال کاره قابل قبولی نبود و البته همچنان هم برای عده ای نیست. اما الان Fear Factory با این کار شناخته شده است. 

گیتاریست Fear Factory حمله های سریعی به گیتار داره. این رو به راحتی در Track ، Replica از این گروه میشه دید. همچنین در آلبوم Soul of a New Machine به چشم میاد. خواننده گروه صدایی در نوسان داره. صدایی کلفت که گاها در طول آهنگ نرم و کشیده میشه. در بسیاری از آهنگها صدای خواننده به چند صدا تبدیل میشه. و این زیبایی کار رو با توجه به سبک Industrial زیبا تر میکنه.